• Wyprzedaż!

DESKA SUP RACE 12'6 LUX

3 990,00 zł
Brutto


Race 12’6 to najbardziej charakterna deska turingowa w tegorocznej kolekcji Bass. Nieporównywalnie szybsza niż klasyczny Touring 12' i Touring SR 12' (surf-race), ale również stabilna i komfortowa. Race 12’6 to deska dla wszystkich o sportowym zacięciu a także dla koneserów pływania i czerpania z niego maksimum doznań i emocji. Łączy w sobie stabilność i komfort pływania dobrej deski wycieczkowej z cechami płynięcia, które oferują dłuższe, rejsowe deski SUP. 
Idealny wybór dla tych, którzy chcą pływać szybko a  klasyczna deska race (14') jest zbyt duża, ciężka a może zbyt czasochłonna w przygotowaniu podczas częstego, codziennego użytku.
W zestawieniu z 3-częściowym karbonowym wiosłem SUP oferuje dużo więcej niż wymaga.

 

ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

DESKA SUP RACE 12'6 LUX 

Dla zarejestrowanych klientów, przy zakupie zestawu BASS SUP Sandy Collection, kamizelka asekuracyjna Sport+ z 50% rabatem.  Dodaj  kamizelkę  do  koszyka  razem  z  deską  i  użyj  kodu  SANDY

Race 12’6 to najbardziej sportowa deska wśród desek wycieczkowych – turingowych w tegorocznej Standard Bass Sandy Collection. Zaprojektowana tak, by dawać maksimum przyjemności podczas krótszych i dłuższych sesji na wodzie. Stworzona do szybkiego, codziennego pływania przed albo po pracy, a także na dłuższe weekendowe wycieczki czy wakacyjne wypady. Ważąca tylko 8.5 kg, zajmująca bardzo niewiele miejsca po złożeniu, może być zawsze pod ręką, w gotowości, by ją użyć, nawet gdy masz niewiele czasu. Wtedy staje na wysokości zadania, by szybko pokonać wyznaczony dystans czy kondycyjny trening. I może być gotowa do pływania już przy 15 PSI, co zajmuje zaledwie parę minut.
Race 12’6 płynie z niesłychaną lekkością, dzięki czemu szybciej pokonasz wyznaczony dystans. Optymalnie szeroki na 71 cm w najbardziej użytkowym miejscu i płynnie zwężający się ku rufie, pokład, sprawia, że deska jest bardzo reaktywna i stabilna zarazem. Z łatwością wykonasz na niej rzeczy trudno osiągalne dla typowych, czternastostopowych desek race, jak nieplanowane, ostre manewry, opłyniesz nieplanowane przeszkody czy szybko zmienisz kurs płynięcia. Bez problemu, tak jak w najdłuższych deskach, utrzymasz na niej właściwy kurs szybko docierając do wyznaczonego celu.
Deska wyposażona jest w 9 calowy, uniwersalny fin montowany w systemie US Box, chroniącym dno deski przed uszkodzeniem podczas uderzenia statecznikiem w dno czy niewidoczną, podwodną przeszkodę. Piętnastocentymetrowa grubość deski (6 cali) jest niekwestionowaną zaletą, jeżeli chcesz pływać ,,suchą stopą” przez cały rok i to nawet z dużym bagażem. Duża wyporność do 264 l/120 kg i podwójny bagażnik w przedniej części deski umożliwia zabierania ze sobą na pokład rzeczy niezbędnych dla twojego bezpieczeństwa i komfortu o każdej porze roku, np. dodatkowych ubrań, napojów czy ulubionych przekąsek.
Dodatkowe uchwyty do przenoszenia w przedniej i tylnej części pokładu umożliwiają przenoszenie deski we dwoje bez konieczności rozpakowywania bagażnika. Pokład deski pokryty jest antypoślizgową, miękką, ale bardzo wytrzymałą wykładziną premium crocodile skin w energetycznym, wyścigowym designie.

Bardzo sztywna po napompowaniu konstrukcja deski umożliwia zachowanie prawidłowego kształtu desce nawet w trudniejszych warunkach czy bardziej wymagającym akwenie. Duża sztywność w połączeniu z niską wagą (8.5 kg) i ekonomicznym kształtem zapewnia szybkość i lekkość płynięcia. Najwyższa z możliwych do osiągnięcia, w pompowanych deskach SUP, sztywność Race 12'6", to efekt zastosowania Hot Fusion Woven Dropstitch Technology. Zastąpienie, starszej technologicznie metody produkcyjnej z użyciem równoległych włókien dropstich, najnowocześniejszym, tkanym typem włókien PCV stanowiących rdzeń deski, oprócz najwyższej sztywności gwarantuje najwyższą wytrzymałość i najniższą wagę deski.
Race 12’6 to deska dla osób już pływających o wadze od 50 do 95 kg. Maksymalna ładowność to 264 l co odpowiada 120 kg. Zastosowanie najnowocześniejszej, woven drop-stitch technology, opartej na tkanym materiale PCV wypełniającym wnętrze deski bez klejowo połączonym z warstwami zewnętrznymi deski, odpowiada za zwiększoną sztywność całej deski, nawet w miejscu zwiększonego nacisku, czyli pod stopami pływającego. Dzięki temu możesz swobodnie i stabilnie przemieszczać się po desce, bez niekomfortowego, typowego dla wielu desek wykonanych z klasycznego – równoległego materiału dropstitch, uczucia uginania się pokładu i zachwianej stabilności.
Dzięki zwiększonej wytrzymałości włókien PCV typu woven na rozciąganie, deska Race 12’6 już przy minimalnym ciśnieniu 15 PSI uzyskuje bardzo wysoką sztywność. Użycie maksymalnego ciśnienia 22.5 PSI, zalecanego dla cięższych użytkowników czy podczas pływania po ambitniejszych - zafalowanych akwenach, opcjonalnie maksymalnym załadunku pokładu, daje najwyższy poziom sztywności i wytrzymałości wśród desek pompowanych.
Zastąpienie, popularnej w większości desek SUP warstwowej konstrukcji PCV, mocnym, zgrzewanym laminatem PCV, daje dodatkowe wzmocnienie rdzeniowi deski, zwiększając jej wytrzymałość konstrukcyjną bez konieczności zwiększania wagi deski. 
Dzięki zastosowaniu HFWDT, deska SUP Race 12’6 daje wszystko, co powinna oferować idealna sportowa deska Turingowa: szybkość, lekkość, sztywność, niezawodność i Komort użytkowania. Śmiało możesz z nią podróżować i realizować swoje SUP cele.


Zastosowanie Hot Fusion Woven Dropstitch Technology daje najwyższą z osiągalnych dla desek pompowanych sztywność, lekkość i wytrzymałość. To najnowocześniejsza metoda produkcyjna polegająca na połączeniu materiału deski, tj. Laminatu PCV powstałego w bezklejowej fuzji na gorąco dwóch warstw PCV, z woven dropstitch, czyli tkanym (krzyżowym) najodporniejszym na rozciąganiem, najwytrzymalszym typem włókien PCV.  
Technologia Hot Fusion używana jest przy produkcji laminatu PCV z którego wykonana jest deska SUP i zastępuje starszy, mniej ekologiczny sposób produkcji desek z wielu warstw PCV łączonych klejem. Dzięki temu, deska jest nie tylko lżejsza o ok 25%, ale przede wszystkim bardziej trwała. Hot Fusion czyli łączenie na gorąco warstw PCV (laminat) eliminuje rozwarstwianie i powstawanie bąbli powietrznych między warstwami, destabilizującymi właściwości pływne deski. Zgrzewanie stosowane również do formowania deski w konkretnym kształt, zespolenie z pozostałymi warstwami deski (woven dropstitch i warstwą bazową) daje prawie 100% kontrolę nad trwałością konstrukcji. Potencjalne rozszczelnienie wynikające z wadliwego połączenia laminatu PCV w deskę, są proste do wyeliminowania, bo widoczne są już na etapie produkcyjnym lub etapie kontrolnym trwającym ok 1 miesiąca. Dzięki temu eliminujemy do minimum ryzyko, że deska niespodziewanie utraci szczelność podczas pływania, jak to zdarza się dużo częściej w deskach wykonanych starszą, klejoną metodą.
Dzięki mocniejszej, tkanej strukturze rdzenia dropstitch, deska już przy minimalnym ciśnieniu 15 PSI uzyskuje bardzo wysoką sztywność i jest znacznie odporniejsza na odkształcenia w trakcie użytkowania, nawet jeżeli pompujesz deskę do ciśnienia maksymalnego 22,5 PSI. Dodatkowym usztywnieniem a także wzmocnieniem przed uszkodzeniami w najbardziej narażonym na uszkodzenia miejscach, czyli na burtach, stosowana jest dodatkowa warstwa PCV na całym obwodzie deski.
Technologia Hot Fusion Woven Dropstitch daje najwyższy poziom wytrzymałości, dzięki czemu, latami możesz cieszyć się pływaniem na desce, bez przestojów, wymuszonych naprawami, które dużo częściej zdarzają się w deskach wyprodukowanych w starszych technologiach (deski warstwowe, deski klejone, z klasycznym dropstitch).

Hot Fusion Woven Dropstitch = extra stiff, strong and light Dzięki zastosowaniu takiej technologii deska SUP Race 12'6 Lux oferuje wszystko, co niezbędne w idealnej desce turingowej: szybkość, lekkość, stabilność a także komfort i bezpieczeństwo.

Elementy zestawu

 Race 12’6 ma w zestawie wszystko, co potrzebne do pływania: szybko pomującą pompkę duble-action z opcją odsysania powietrza, mocny leash testowany na morzu, pojemną torbę na kółkach do łatwego transportu, a także trzy nowości: wodoszczelne, pływające etui na telefon, uchwyt na kamerę i trzy częściowe wiosło karbonowe. Wszystkie elementy zestawu wraz z deską mieszczą się mocnej, przystosowanej również do dalekich podróży, dużej, 106 litrowej torbie na kółkach.

Torba o wymiarach 95 x 45 x 35 cm, mająca funkcję plecaka wykonana z miękkiego, grubego i mocnego materiału nieprzepuszczającego wilgoci wyposażona jest w wewnętrzne pasy i opaski, dzięki czemu deska i wszystkie spakowane akcesoria pozostają nieruchome po spakowaniu, dzięki czemu łatwo zyskujesz dodatkową przestrzeń na swój osobisty bagaż. Zewnętrzne zaciskające pasy ułatwiają dopasowanie wymiarów torby do objętości bagażu, kółka do swobodnego transportowania po gładkiej powierzchni zapakowanej torby, a szelki na plecach czy boczna rączka do przenoszenia, gdy powierzchnia nie pozwala na ciągnięcie torby.

Wiosło Bass Trip Paddle to, trzy częściowe, regulowane w zakresie 170-210 cm, karbonowe wiosło o wadze ok 620 g. Bardzo lekkie, bo wykonane w całości z włókna węglowego wiosło SUP, ma optymalną do rekreacyjnego użytku powierzchnię pióra 45*20,5 cm i wytrzymały, twardy drążek zakończony wygodną i stabilną rączką. Zastosowaniu systemu Hexagon Joint pozwala na mocne i stabilne połączenie części drążka w całość, dzięki czemu wiosło jest stabilne i prosto się prowadzi. To ogromna oszczędność energetyczna dla wiosłującego, co pozwala na czerpanie maksymalnej przyjemności i osiąganie dużej prędkości przy minimalnym wysiłku. dzięki czemu wspiera cię w nauce wiosłowania na początku i pozwala czerpać maksimum przyjemności przy minimalnym wysiłku. Lekkość wiosłowania ma ogromne znaczenie na każdym etapie pływania, zarówno gdy się uczysz, doskonalisz, czy już swobodnie  i pewnie pływasz. Lekkie wiosło to mniejszy wysiłek w trakcie wiosłowania a tym samym więcej siły na dłuższe, częstsze sesje na wodzie czy bardziej wymagające dystanse. Z łatwością zmieścisz go do torby wraz z deską i innymi elementami zestawu SUP. 100% karbonowe, trzy częściowe wiosło SUP zastępuje dotychczasowe cięższe, wiosło z włókna szklanego i epkoksydu. To jedna z trzech, ale najważniejsza, nowość w tegorocznych zestawach SUP Bass LUX.

Dzięki wysokociśnieniowej, szybko pompującej, ręcznej pompce SUP Bravo przygotujesz do pływania swoją deskę SUP tak szybko jak to możliwe, zazwyczaj w kilka do kilkunastu minut w zależności od ciśnienia, które chcesz uzyskać. Dzięki kombinacji trybów single i duble, zmniejszasz do minimum wysiłek towarzyszący przygotowywaniu deski. Manometr w PSI i Barach, znajdujący się w widocznym miejscu pozwala kontrolować poziom ciśnienia w desce w dowolnym momencie (w trakcie pompowania, kontrolnie, np. podczas użytkowania w bardzo wysokiej temperaturze). Wężyk pompki zakończony jest uniwersalną, pasującą do wszystkich desek SUP, końcówką, wyposażoną dodatkowo w dwie dopasowujące uszczelki. Dzięki opcji odsysania powietrza, po pływaniu, z łatwością spakujesz swoją deskę z powrotem do plecaka.

W zestawie znajdziesz leash wykonany z TPU i nylonu, cechujący się bardzo dużą elastycznością w tym zwiększoną odpornością na pękanie podczas gwałtownego rozciągnięcia. Dzięki 7,5 mm grubości, gęstemu splotowi i wysokiej elastyczności, leash w formie swobodnej ma tylko 70 cm w formie rozciągniętej osiąga aż max 250 cm. Dzięki temu 10” leash nie wypada za burtę i nie przeszkadza w trakcie pływania i surfowania, ale po spadnięciu do wody pływającego, pozwala odpłynąć desce w bezpieczną odległość, minimalizując ryzyko uderzenia deską. Prawidłowo użytkowany i konserwowany, jest bardzo trwały i wytrzymuje nawet gwałtowne, silne pociągnięcia.

W zestawie nowego modelu Race 12’6 znajdziesz również wodoodporne, wodoszczelne i pływające etui na telefon pasujące do telefonów o przekątnej 6” dzięki któremu, możesz zabrać ze sobą na deskę telefon albo inne ważne rzeczy, jak dokumenty, karty kredytowe, pieniądze itp., które chcesz mieć przy sobie.

Kolejną i trzecią nowością w zestawach SUP Bass Sandy Collection jest zespolony z deską uchwyt na kamerę, który z pewnością ucieszy miłośników filmowania.

Race 12'6 LUX, to tak idealny model, że w 2023 roku, oprócz designu, nie doczekał się żadnych dodatkowych ulepszeń!

Gwarancja: 3 lata 

Kup deskę Race 12'6 Lux i zgarnij darmowy kurs pływania na desce SUP

 Kurs dla początkujących organizowany jest w Gdyni, w przepięknym spocie SUP Baza ,,Orłowo Przy Plaży,, przez instruktorów SUP według metodologi australijskiej szkoły ASI. Całkowicie darmowe szkolenie SUP można zrealizować do końca czerwca 2023 roku lub od 1 września 2023 roku. Jeżeli już pływasz możesz sprezentować go swojej bliskiej osobie albo komuś, kogo chcesz zarazić swoją SUP Pasją, 
Kliknij w obrazek i poznaj szczegóły kursu SUP organizowanego nad polskim morzem. W ciagu 14 dni od złożenia zamówienia w naszym sklepie, napisz do nas na sklep@basssup.com, by odebrać kod promocyjny na darmowe szkolenie SUP. Kod ważny do końca 2023 roku.

13 Przedmioty

Dane

Typ wiosła
3-częściowe wiosło karbonowe, 168-210
Typ deski
Touring
Akwen
Jezioro, rzeka, zatoka
Stopień zaawansowania
Dla średnio i zaawansowanych pływających
Przeznaczenie
Turing sport, turing race
Charakterystyka
szybka, reaktywna, bardzo lekka
Wymiary
12’6’ x 28” x 6” (384 cm x 71 cm x 15 cm)
Ładowność / litraż
Max 120 kg / Max 264 l
Rekomendowana waga użytkownika / rekomendowany litraż
50 – 95 kg / 110-198 l
Waga deski
8.5 kg
Ciśnienie
Min. 15 PSI -Max. 22.5 PSI
System sterowania
Uniwersalny Fin 9” US Box
Elementy deski SUP
Podwójny bagażnik z przodu deski, d-ring do leash, d-ring do cumowania deski wykonane ze stali nierdzewnej, 3 miękkie uchwyty do przenoszenia deski (centralny, przedni i tylny)
Technologia
Hot Fusion Woven Dropstitch Technology
Waga deski wraz z akcesoriami (waga spakowanego plecaka)
Ok 11.5 kg
Elementy zestawu
Torba na kółkach, regulowane karbonowe wiosło, pompka, leash, fin 9" US Box, zestaw naprawczy, etui na telefon, uchwyt na kamerę
Rodzaj deski
Touring
Nowy

Może Ci się spodobać również

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Log in instead Lub Resetuj hasło