• Obecnie brak na stanie

DESKA SUP DRAGON 14'

3 990,00 zł
Brutto

Pompowany SUP pozbawiony jakichkolwiek hamulców! Stworzona do wygrywania!
Dragon 14’ to pompowana deska race stworzona dla miłośników sportowej rywalizacji SUP. Jej sportowana natura wynika z dwóch konstrukcyjnych rozwiązań zaczerpniętych z profesjonalnych, karbonowych desek wyścigowych. Dno deski w kształcie litery V na 1/3 długości deski, zwiększa przyspieszenie, ułatwia osiąganie i utrzymywanie maksymalnych, dużo większych niż w płaskodennych, pompowanych deskach, prędkości, Zastosowanie wzdłuż długiej osi deski, karbonowych pasów Carbon Belt, dodatkowo zwiększa jej sztywność, stabilność i maksymalne osiągi płynięcia. Charakterystyczna, ostro zwężona rufa ułatwia pływanie w zafalowanych warunkach. Do deski Dragon możesz dobrać profesjonalne wiosło Extreme Pro, Extreme Hard Pro z -30%

ilość
Obecnie brak na stanie

DESKA SUP DRAGON 14'

Dla zarejestrowanych klientów, przy zakupie zestawu BASS SUP Sandy Collection, kamizelka asekuracyjna Sport+ z 50% rabatem.  Dodaj  kamizelkę  do  koszyka  razem  z  deską  i  użyj  kodu  SANDY

Dragon 14’ to bardzo szybka i sztywna pompowana deska SUP stworzona do ścigania i wygrywania na każdym akwenie. Idealna dla zaawansowanych Riderów o wadze 50-85 kg.W celu osiągnięcia najlepszych wyścigowych właściwości w desce Dragon 14” wykorzystano profesjonalne karbonowe usztywnienia Carbon Reiforcements, stosowaną tylko w deskach najwyższej jakości Hot Fusion Woven Dropstitch Technology a także innowacyjne, własne rozwiązanie konstrukcyjne dna V-Shape Technology. Zastosowanie dodatkowych usztywnień w postaci karbonowych pasów biegnących wzdłuż całej, długiej osi deski, zwiększa o ponad 25% jej sztywność.


W połączeniu z najmocniejszą Hot Fusion Woven Dropstitch Technology, Carbon Reiforcement, daje konstrukcję sztywnością imitującą deski kompozytowe, co przekłada się nie tylko na większą sztywność  ale także stabilność, czyli lepsze osiągi pływającego.

Kształt dna deski zaczerpnięty z profesjonalnych, karbonowych desek wyścigowych wpływa na maksymalne przyśpieszenie przy starcie, szybkie osiągnięcie i długie utrzymanie maksymalnej prędkości. Dno deski wyprofilowane w kształcie litery V na 1/3 długości od dziobu deski zapewnia proste prowadzenie deski i lepszy ślizg a ostry kształt rufy pozbawia ją oporu i czyni niedoścignioną.

Umieszczony na niej Kick Pad, ułatwia manewry i zwiększa szybkość i precyzję ich wykonania. Dragon 14’ to prawdziwy ogień. 65 centymetrowa szerokość pokładu to optimum dla stabilności przy dużej prędkości jaką osiąga deska Dragon 14’. A pełnowymiarowa, 15 centymetrowa grubość deski, sprawia, że możesz ścigać się na niej przez cały rok. Deska wyposażona jest w ergonomiczne uchwyty do szybkich startów z brzegu i wyposażona w niewielki bagażnik, przydatny podczas dłuższych dystansów czy treningów kondycyjnych. 


9 calowy, romboidalny statecznik US Box stabilizuje podczas szybkiego pływania i manewrowania a także daje dodatkową ochronę dna deski podczas kontaktu z zanurzoną w wodzie, niewidoczną przeszkodą. Zastosowana w Dragon 14’ skrzynka mieczowa jest uniwersalna i kompatybilna ze wszystkimi finami typu US Box, dzięki czemu można zmieniać w desce finy w zależności od akwenu na którym pływasz. Standardem w deskach Bass jest uchwyt do cumowania deski umieszczony po przeciwległej stronie skrzynki mieczowej.

Pokład deski pokryty jest miękką i delikatną pianką EVA, co pozwala minimalizować zmęczenie stóp podczas dłuższych dystansów. Deska Dragon 14’ została wyprodukowana z myślą o użytkownikach, dla których szybkość pływania jest równie istotna co dbałość o środowisko. Do jej wyprodukowania zastosowaliśmy bez klejową, Hot Fusion Woven Dropstitch technologię, gwarantującą nie tylko najwyższą sztywność i najmniejszą wagę, ale również największą wytrzymałość i trwałość konstrukcyjną odpowiadającą za długą żywotność deski.

Dzięki technologi produkcyjnej Hot Fusion Woven Dropstitch Technology Dragon 14' wykazuje najwyższą z możliwych dla desek pompowanych sztywność, lekkość i wytrzymałość. To najnowocześniejsza metoda produkcyjna polegająca na połączeniu materiału deski, tj. Laminatu PCV powstałego w bezklejowej fuzji na gorąco dwóch warstw PCV, z woven dropstitch, czyli tkanym (krzyżowym) najodporniejszym na rozciąganiem, najwytrzymalszym typem włókien PCV.  

Technologia Hot Fusion używana jest przy produkcji laminatu PCV z którego wykonana jest deska SUP i zastępuje starszy, mniej ekologiczny sposób produkcji desek z wielu warstw PCV łączonych klejem. Dzięki temu, deska jest nie tylko lżejsza o ok 25%, ale przede wszystkim bardziej trwała. Hot Fusion czyli łączenie na gorąco warstw PCV (laminat) eliminuje rozwarstwianie i powstawanie bąbli powietrznych między warstwami, destabilizującymi właściwości pływne deski. Zgrzewanie stosowane również do formowania deski w konkretnym kształt, zespolenie z pozostałymi warstwami deski (woven dropstitch i warstwą bazową) daje prawie 100% kontrolę nad trwałością konstrukcji. Potencjalne rozszczelnienie wynikające z wadliwego połączenia laminatu PCV w deskę, są proste do wyeliminowania, bo widoczne są już na etapie produkcyjnym lub etapie kontrolnym trwającym ok 1 miesiąca. Dzięki temu eliminujemy do minimum ryzyko, że deska niespodziewanie utraci szczelność podczas pływania, jak to zdarza się dużo częściej w deskach wykonanych starszą, klejoną metodą.

Dzięki mocniejszej, tkanej strukturze rdzenia dropstitch, deska już przy minimalnym ciśnieniu 15 PSI uzyskuje bardzo wysoką sztywność i jest znacznie odporniejsza na odkształcenia w trakcie użytkowania, nawet jeżeli pompujesz deskę do ciśnienia maksymalnego 22,5 PSI. Dodatkowym usztywnieniem a także wzmocnieniem przed uszkodzeniami w najbardziej narażonym na uszkodzenia miejscach, czyli na burtach, stosowana jest dodatkowa warstwa PCV na całym obwodzie deski.

Technologia Hot Fusion Woven Dropstitch daje najwyższy poziom wytrzymałości, dzięki czemu, latami możesz cieszyć się pływaniem na desce, bez przestojów, wymuszonych naprawami, które dużo częściej zdarzają się w deskach wyprodukowanych w starszych technologiach (deski warstwowe, deski klejone, z klasycznym dropstitch)

Hot Fusion Woven Dropstitch = extra stiff, strong and light Dzięki jej zastosowaniu deska SUP Dragon 14” daje wszystko, co powinna oferować wyścigowa deska rejsowa: extra szybkość, lekkość, sztywność i komfort użytkowania Deska Dragon 14’ należy do najdłuższych, dostępnych na rynku, jednoosobowych desek SUP i mimo swoich pokaźnych rozmiarów (427 cm x 65 cm x 15 cm) i dodatkowych wzmocnień waży ok 11 kg, łatwo się składa i wraz z pozostałymi, oprócz wiosła, elementami zestawu mieści w praktycznej, przystosowanej również do dalekich podróży, dużej, o pojemności 106 litrów, torbie na kółkach.

Torba o wymiarach 95 x 45 x 35 cm, mająca funkcję plecaka wykonana z miękkiego, grubego i mocnego materiału nieprzepuszczającego wilgoci wyposażona jest w wewnętrzne pasy i opaski, dzięki czemu deska i wszystkie spakowane akcesoria pozostają nieruchome po spakowaniu, dzięki czemu łatwo zyskujesz dodatkową przestrzeń na swój osobisty bagaż. Zewnętrzne zaciskające pasy ułatwiają dopasowanie wymiarów torby do objętości bagażu, kółka do swobodnego transportowania po gładkiej powierzchni zapakowanej torby, a szelki na plecach czy boczna rączka do przenoszenia, gdy powierzchnia nie pozwala na ciągnięcie torby.

W zestawie z deska SUP znajdziesz:

Wysokociśnieniowa szybko pompującej, ręczną pompkę SUP Bravo , którą przygotujesz do pływania swoją deskę SUP tak szybko jak to możliwe, zazwyczaj w kilka do kilkunastu minut w zależności od ciśnienia, które chcesz uzyskać. Możesz nią napompować deskę aż do maksymalnego, wynoszącego 27 PSI ciśnienia. Dzięki kombinacji trybów single i duble, zmniejszasz do minimum wysiłek towarzyszący przygotowywaniu deski. Manometr w PSI i Barach, znajdujący się w widocznym miejscu pozwala kontrolować poziom ciśnienia w desce w dowolnym momencie (w trakcie pompowania, kontrolnie, np. podczas użytkowania w bardzo wysokiej temperaturze). Wężyk pompki zakończony jest uniwersalną, pasującą do wszystkich desek SUP, końcówką, wyposażoną dodatkowo w dwie dopasowujące uszczelki. Dzięki opcji odsysania powietrza, po pływaniu, z łatwością spakujesz swoją deskę z powrotem do plecaka.

W zestawie znajdziesz leash wykonany z TPU i nylonu, cechujący się bardzo dużą elastycznością w tym zwiększoną odpornością na pękanie podczas gwałtownego rozciągnięcia. Dzięki gęstemu splotowi i wysokiej elastyczności, leash w formie swobodnej ma tylko 70 cm w formie rozciągniętej osiąga aż max 250 cm. Dzięki temu 10” leash nie wypada za burtę i nie przeszkadza w trakcie pływania czy ścigania, ale po spadnięciu do wody pływającego, pozwala odpłynąć desce w bezpieczną odległość, minimalizując ryzyko uderzenia deską. Prawidłowo użytkowany i konserwowany, jest bardzo trwały i wytrzymuje nawet gwałtowne, silne pociągnięcia. Uchwyt do montowania leash został umieszczony w miejscu niekolidującym z manewrami, przy zaworze deski ~SUP.

W zestawie nowego modelu Dragon 14’ znajdziesz również wodoodporne, wodoszczelne i pływające etui na telefon pasujące do telefonów o przekątnej 6 cali, dzięki któremu, możesz zabrać ze sobą na deskę telefon albo inne ważne rzeczy, jak dokumenty, karty kredytowe, pieniądze itp., które chcesz mieć przy sobie.

Kolejną i trzecią nowością w zestawach SUP Standard Sandy Collection jest zespolony z deską uchwyt na kamerę, który umożliwi ci nagrywanie filmów podczas treningów czy sportowej rywalizacji.

Zestaw SUP Dragon nie zawiera wiosła, gdyż każdy profesjonalista wie, że musi być ono dobrane indywidulanie do zawodnika.

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi modelami profesjonalnych wioseł SUP: Extreme Pro i Extreme Hard Pro.. Kupując je jako uzupełnienie zestawu Dragon 14’ zapłacisz za nie tyle, ile kosztuje wiosło w zestawach PRO. Różnica polega na tym, że samodzielnie możesz dobrać typ wiosła. Kupując zestaw Dragon 14’ możesz wybrać najtwardsze jednoczęściowe wiosło z Prepregu włókien węglowych textrime Extreme Hard Pro lub średnio twarde (medium), dwuczęściowe wiosło z Prepregu włókien węglowych twill Extreme Pro.
Extreme Pro- średnio twarde wiosło dwuczęściowe regulowane w zakresie 175-220 cm wykonane z prepregu włókien karbonowych twill, twardość: medium, dostępne w 4 rozmiarach: S M- M+ L lub
Extreme Hard Pro-  twarde wiosło jednoczęściowe o maksymalnej długości 220 cm, wykonane z prepregu włókien węglowych textrim, dostępne w 4 rozmiarach:  M- M+ L XL
Dokupując wiosło do zestawu Dragon 14' dostajesz na nie 20% rabat!

Extreme Pro dostępne w rozmiarach: S M-M+L
Extreme Hard Pro dostępne w rozmiarach: M-M+LXL

S pióro 157*430 mm / 75", drążek ⌀ 26 mm 
M- pióro 168*453 mm / 84",  drążek ⌀ 26 mm
M+ pióro 168*453 mm / 84", drążek ⌀ 29 mm
L pióro 175*470 mm / 91",  drążek ⌀ 29 mm
XL pióro 182*485 mm / 97",  drążek ⌀ 29 mm

Wiosło Bass Extreme  podkreśla wyścigową naturę deski Dragon 14’, wspiera, by osiągnąć maksimum  możliwości na wodzie.
Do zakupu wiosła Extreme Pro, użyj kuponu: 1DRAGON20 ( Extreme Hard, Pro) lub 2DRAGON20 (Extreme Pro), rabatujący wiosło o 20%! 
Kupon rabatowy na wiosło, będzie aktywny tylko wtedy, gdy w koszyku znajduje się deska Dragon 14’. 

Gwarancja: 3 lata 

Kup deskę Dragon 14' i otrzymaj darmowy kurs pływania na desce SUP

 Kurs dla początkujących organizowany jest w Gdyni, w przepięknym spocie SUP Baza ,,Orłowo Przy Plaży,, przez instruktorów SUP według metodologi australijskiej szkoły ASI. Całkowicie darmowe szkolenie SUP można zrealizować do końca czerwca 2023 roku lub od 1 września 2023 roku. Jeżeli już pływasz możesz sprezentować go swojej bliskiej osobie albo komuś, kogo chcesz zarazić swoją pasją, 
Kliknij w obrazek i poznaj szczegóły kursu SUP organizowanego nad polskim morzem.

Dane

Typ deski
Race, wyścigowa
Akwen
Allwater
Stopień zaawansowania
Dla zaawansowanych, dla profesjonalistów SUP
Przeznaczenie
SUP Wyścigi, treningi kondycyjne
Charakterystyka
Bardzo sztywna (Carbon Reiforcement), bardzo szybka (1/3 dna V-shape ), szybkie przyśpieszenie, stabilna prędkość, dobrze trzyma kurs, z rączkami do beach startów
Wymiary
14” x 25’5” x 6” (427 cm x 65 cm x 15 cm)
Ładowność / litraż
Max 100 kg / 210 l
Rekomendowana waga użytkownika / rekomendowany litraż
50-85 kg / 110-195 l
Waga deski
10 kg
Ciśnienie
Min. 15 PSI -Max. 22.5 PSI
System sterowania
9” Fin race US Box
Elementy deski SUP
bagażnik z przodu deski, d-ring do leash, d-ring do cumowania deski wykonane ze stali nierdzewnej, uchwyt do przenoszenia, uchwyty do startów
Technologia
Hot Fusion + Wooven Drop-Stitch Technology
Waga deski wraz z akcesoriami (waga spakowanego plecaka)
Ok 13.5 kg
Elementy zestawu
Torba na kółkach, wiosło, pompka, leash, fin US Box, zestaw naprawczy, etui na telefon, uchwyt na kamerę
Rodzaj deski
Deski specjalistyczne
Race

Może Ci się spodobać również

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Log in instead Lub Resetuj hasło