• Wyprzedaż!

DESKA SUP X'GAMES 11'3 LUX

3 790,00 zł
Brutto Bardzo innowacyjny SUP ALLWATER do pływania po wszystkich akwenach, ze szczególnym uwzględnieniem zafalowanych i wartko płynących wód. To allaround i touring w jednej desce SUP, dzięki 3F lock Systemowi z możliwością szybkiego przełączania pomiędzy dwoma stylami płynięcia Unikatowe, dodatkowe właściwości surfingowe z pewnością zachwycą miłośników pływania po morzu i wave boarding czy wartkich rzekach. Najbardziej stabilna i wyporna deska w kolekcji Bass, jest idealnym wyborem do codziennej rekreacji dla osób o niestandardowej, wyższej wadze lub ze słabszą równowagą, czy dla pływających z pasażerem. Ten fenomenalny allwater dla osób o wadze 55-120 kg  z 3-częściowym, karbonowym wiosłem SUP, to HIT Bass ostatnich dwóch sezonów. To najbardziej stabilna deska we flocie Bass

ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

DESKA SUP X'GAMES 11'3 LUX

Dla zarejestrowanych klientów, przy zakupie zestawu BASS SUP Sandy Collection, kamizelka asekuracyjna Sport+ z 50% rabatem.  Dodaj  kamizelkę  do  koszyka  razem  z  deską  i  użyj  kodu  SANDY

Na płaskiej wodzie bardzo stabilna, zwrotna, spokojna lub nieco szybsza w zależności od wybranej przez ciebie konfiguracji stateczników 3F Lock System pozwala w prosty sposób wpływać na aktualny styl płynięcia deski. Pełni funkcję przełącznika między trybem allaround-surf a touring. Aktywujesz go w bardzo prosty, niewymagający dodatkowych narzędzi czy elementów, sposób, montując w dnie deski trzy niezależne stateczniki. Kątowe ustawienie bocznych, 7 calowych stateczników zwiększa przyczepność deski, dzięki czemu łatwiej można złapać przechodząca pod nią falę, nurt, nabrać prędkości a nawet złapać ślizg. Na płaskiej, stojącej wodzie boczne stateczniki maksymalizują stabilność deski nawet przy maksymalnie dużym, punktowym obciążeniu.

Dzięki temu, nawet osoby ze słabszą równowagą, bardzo wysokie lub o większej wadze, czują się stabilnie i komfortowo. Żeby wprawić deskę w szybszy, bardziej touringowy charakter, co jest np. pożądane na płaskiej, stojącej wodzie, wystarczy dezaktywować 3F Lock System, czyli wyjąć boczne stateczniki, pozostawiając tylko jeden, główny, 11 calowy sterownik (fin). W desce X’Games zastosowaliśmy nowy, zatrzaskiwany typ finów. To szybki i bezproblemowy montaż i demontaż bez ryzyka zgubienia elementów występujących w finach US Box (śrubki czy podkładki).

Za stabilność w X’Games odpowiada również charakterystyczny, z wyprofilowanym w głąb dnem, kształt deski, szeroki na 84 cm pokład a także najwyższa z osiągalnych na rynku sztywność deski po napompowaniu. Zastosowanie w desce rdzenia ze skośnych, plecionych włókien dropstitch, daje najwyższą, niezmienną sztywność i stabilność konstrukcji przez cały czas użytkowania deski. Szeroki zakres stosowanych ciśnień od 15 do 22.5 PSI to dodatkowa możliwość regulowania sztywności, czyli stabilności deski. Pływając po bardziej wymagających akwenach lub z większym obciążeniem warto korzystać z możliwości wysokociśnieniowego pompowania.

Odporne na rozciąganie, krzyżowe włókna rdzenia stosowane w woven dropstitch technology odpowiadają za zwiększoną wytrzymałość przy minimalnej wadze deski. Zastąpienie, popularnej w większości desek SUP warstwowej konstrukcji PCV, mocnym, zgrzewanym laminatem PCV, daje dodatkowe wzmocnienie rdzeniowi deski, zwiększając jej wytrzymałość konstrukcyjną bez konieczności zwiększania wagi deski. Dzięki temu X’Games mimo komfortowych, dużych rozmiarów 11’3 x 33 x 6 (344 cm x 84 cm x 15 cm) waży tylko 9.5 kg i lekko płynie. Zastosowana do produkcji X’Games Hot Fusion Woven Dropstitch Technology w połączeniu z użyciem najwyższej jakości materiałów daje niezawodną na lata deskę SUP. Nowością w tegorocznym X”Games 11’3 jest użycie, bardziej miękkiej i wytrzymałej, wykładziny EVA Crocodile Skin na ¾ długości pokładu. Większa powierzchnia pokładu pokryta antypoślizgową wykładziną to dodatkowe bezpieczeństwo i komfort dla surferów a także osób pływających z pasażerem. Dodatkowe, przednia i tylna rączka do przenoszenia we dwoje bez konieczności rozpakowywania powiększonego bagażnika, to ogromna zaleta podczas rzecznych wypraw, gdy trzeba brzegiem pokonać wodną przeszkodę. Nowy X’Games wyposażony jest w kick pad na rufie deski, ułatwiający manewry, dzięki czemu surfujący i każdy pływający ma większą kontrolę nad deską przy mniejszym wysiłku.

Deski SUP wykonane w technologi produkcyjnej Hot Fusion Woven Dropstitch Technology wykazują najwyższą z możliwych dla desek pompowanych sztywność, lekkość i wytrzymałość. To najnowocześniejsza metoda produkcyjna polegająca na połączeniu materiału deski, tj. Laminatu PCV powstałego w bezklejowej fuzji na gorąco dwóch warstw PCV, z woven dropstitch, czyli tkanym (krzyżowym) najodporniejszym na rozciąganiem, najwytrzymalszym typem włókien PCV.  

Technologia Hot Fusion używana jest przy produkcji laminatu PCV z którego wykonana jest deska SUP i zastępuje starszy, mniej ekologiczny sposób produkcji desek z wielu warstw PCV łączonych klejem. Dzięki temu, deska jest nie tylko lżejsza o ok 25%, ale przede wszystkim bardziej trwała. Hot Fusion czyli łączenie na gorąco warstw PCV (laminat) eliminuje rozwarstwianie i powstawanie bąbli powietrznych między warstwami, destabilizującymi właściwości pływne deski. Zgrzewanie stosowane również do formowania deski w konkretnym kształt, zespolenie z pozostałymi warstwami deski (woven dropstitch i warstwą bazową) daje prawie 100% kontrolę nad trwałością konstrukcji. Potencjalne rozszczelnienie wynikające z wadliwego połączenia laminatu PCV w deskę, są proste do wyeliminowania, bo widoczne są już na etapie produkcyjnym lub etapie kontrolnym trwającym ok 1 miesiąca. Dzięki temu eliminujemy do minimum ryzyko, że deska niespodziewanie utraci szczelność podczas pływania, jak to zdarza się dużo częściej w deskach wykonanych starszą, klejoną metodą.

Dzięki mocniejszej, tkanej strukturze rdzenia dropstitch, deska już przy minimalnym ciśnieniu 15 PSI uzyskuje bardzo wysoką sztywność i jest znacznie odporniejsza na odkształcenia w trakcie użytkowania, nawet jeżeli pompujesz deskę do ciśnienia maksymalnego 22,5 PSI. Dodatkowym usztywnieniem a także wzmocnieniem przed uszkodzeniami w najbardziej narażonym na uszkodzenia miejscach, czyli na burtach, stosowana jest dodatkowa warstwa PCV na całym obwodzie deski.

Technologia Hot Fusion Woven Dropstitch daje najwyższy poziom wytrzymałości, dzięki czemu, latami możesz cieszyć się pływaniem na desce, bez przestojów, wymuszonych naprawami, które dużo częściej zdarzają się w deskach wyprodukowanych w starszych technologiach (deski warstwowe, deski klejone, z klasycznym dropstitch)

Technologia Hot Fusion Woven Dropstitch daje najwyższy poziom wytrzymałości, dzięki czemu, latami możesz cieszyć się pływaniem na desce, bez przestojów, wymuszonych naprawami, które dużo częściej zdarzają się w deskach wyprodukowanych w starszych technologiach (deski warstwowe, deski klejone, z klasycznym dropstitch

Hot Fusion Woven Dropstitch = extra stiff, strong and light Dzięki jej zastosowaniu stworzyliśmy naprawdę fenomenalny allwater na morza, rzeki i jeziora, nawet dla cięższych osób, czy ze słabszą równowagą. Komfortową, bezpieczną deskę SUP o małej wadze 9.5 kg

ELEMENTY ZESTAWU LUX:

X’Games 11’3 ma w zestawie wszystko, co potrzebne do pływania: szybko pompującą pompkę duble-action z opcją odsysania powietrza, mocny leash testowany na morzu, pojemną torbę na kółkach do łatwego transportu, a także trzy nowości: wodoszczelne, pływające etui na telefon, uchwyt na kamerę i trzy częściowe wiosło karbonowe. Wszystkie elementy zestawu wraz z deską mieszczą się mocnej, przystosowanej również do dalekich podróży, dużej, o pojemności 106 litrów, torbie na kółkach.

Torba o wymiarach 95 x 45 x 35 cm, mająca funkcję plecaka wykonana z miękkiego, grubego i mocnego materiału nieprzepuszczającego wilgoci wyposażona jest w wewnętrzne pasy i opaski, dzięki czemu deska i wszystkie spakowane akcesoria pozostają nieruchome po spakowaniu, dzięki czemu łatwo zyskujesz dodatkową przestrzeń na swój osobisty bagaż. Zewnętrzne zaciskające pasy ułatwiają dopasowanie wymiarów torby do objętości bagażu, kółka do swobodnego transportowania po gładkiej powierzchni zapakowanej torby, a szelki na plecach czy boczna rączka do przenoszenia, gdy powierzchnia nie pozwala na ciągnięcie torby.

Wiosło Bass Trip Paddle- trzy częściowe, regulowane w zakresie 170-210 cm, karbonowe wiosło o wadze ok 620 g. Bardzo lekkie, bo wykonane w całości z włókna węglowego wiosło SUP, ma optymalną do rekreacyjnego użytku powierzchnię pióra 45*20,5 cm i wytrzymały, twardy drążek zakończony wygodną i stabilną rączką. Zastosowaniu systemu Hexagon Joint pozwala na mocne i stabilne połączenie części drążka w całość, dzięki czemu wiosło jest stabilne i prosto się prowadzi. To ogromna oszczędność energetyczna dla wiosłującego, co pozwala na czerpanie maksymalnej przyjemności i osiąganie dużej prędkości przy minimalnym wysiłku. dzięki czemu wspiera cię w nauce wiosłowania na początku i pozwala czerpać maksimum przyjemności przy minimalnym wysiłku. Lekkość wiosłowania ma ogromne znaczenie na każdym etapie pływania, zarówno gdy się uczysz, doskonalisz, czy już swobodnie  i pewnie pływasz. Lekkie wiosło to mniejszy wysiłek w trakcie wiosłowania a tym samym więcej siły na dłuższe, częstsze sesje na wodzie czy bardziej wymagające dystanse. Z łatwością zmieścisz go do torby wraz z deską i innymi elementami zestawu SUP. 100% karbonowe, trzy częściowe wiosło SUP zastępuje dotychczasowe cięższe, wiosło z włókna szklanego i epkoksydu. To jedna z trzech, ale najważniejsza, nowość w tegorocznych zestawach SUP Bass LUX.

Dzięki wysokociśnieniowej, szybko pompującej, ręcznej pompce SUP Bravo przygotujesz do pływania swoją deskę SUP tak szybko jak to możliwe, zazwyczaj w kilka do kilkunastu minut w zależności od ciśnienia, które chcesz uzyskać. Dzięki kombinacji trybów single i duble, zmniejszasz do minimum wysiłek towarzyszący przygotowywaniu deski. Manometr w PSI i Barach, znajdujący się w widocznym miejscu pozwala kontrolować poziom ciśnienia w desce w dowolnym momencie (w trakcie pompowania, kontrolnie, np. podczas użytkowania w bardzo wysokiej temperaturze). Wężyk pompki zakończony jest uniwersalną, pasującą do wszystkich desek SUP, końcówką, wyposażoną dodatkowo w dwie dopasowujące uszczelki. Dzięki opcji odsysania powietrza, po pływaniu, z łatwością spakujesz swoją deskę z powrotem do plecaka.

W zestawie znajdziesz leash wykonany z TPU i nylonu, cechujący się bardzo dużą elastycznością w tym zwiększoną odpornością na pękanie podczas gwałtownego rozciągnięcia. Dzięki gęstemu splotowi i wysokiej elastyczności, leash w formie swobodnej ma tylko 60 cm w formie rozciągniętej osiąga aż max 250 cm. Dzięki temu leash nie wypada za burtę i nie przeszkadza w trakcie pływania i surfowania, ale po spadnięciu do wody pływającego, pozwala odpłynąć desce w bezpieczną odległość, minimalizując ryzyko uderzenia deską. Prawidłowo użytkowany i konserwowany, jest bardzo trwały i wytrzymuje nawet gwałtowne, silne pociągnięcia np. podczas użytkowaniu na morzu.

W zestawie nowego modelu Touring 12’ S znajdziesz również wodoodporne, wodoszczelne i pływające etui na telefon pasujące do telefonów o przekątnej 6.1 ca dzięki któremu, możesz zabrać ze sobą na deskę telefon albo inne ważne rzeczy, jak dokumenty, karty kredytowe, pieniądze itp., które chcesz mieć przy sobie.

Kolejną i trzecią nowością w zestawach SUP Bass Sandy Collection jest zespolony z deską uchwyt na kamerę, który z pewnością ucieszy miłośników filmowania. ny z deską uchwyt na kamerę, który z pewnością ucieszy miłośników filmowania.

X'Games - nie tylko na każdy akwen ale również prawie dla każdego, nawet bardzo wymagającego użytkownika. Jedyna taka deska SUP na rynku!

Gwarancja: 3 lata

Kup deskę X'Games 11'3  i zgarnij darmowy kurs pływania na desce SUP

 Kurs dla początkujących organizowany jest w Gdyni, w przepięknym spocie SUP Baza ,,Orłowo Przy Plaży,, przez instruktorów SUP według metodologi australijskiej szkoły ASI. Całkowicie darmowe szkolenie SUP można zrealizować do końca czerwca 2023 roku lub od 1 września 2023 roku. Jeżeli już pływasz możesz sprezentować go swojej bliskiej osobie albo komuś, kogo chcesz zarazić swoją pasją, 
Kliknij w obrazek i poznaj szczegóły kursu SUP organizowanego nad polskim morzem. W trakcie 14 dni po złożeniu zamówienia skontaktuj się z nami sklep@basssup.com i odbierz kod promocyjny w ciągu 14 dni od daty zamówienia na darmowe szkolenie SUP. Kod promocyjny ważny jest do końca 2023 roku.

34 Przedmioty

Dane

Typ wiosła
3-częściowe wiosło z włókna węglowego, 180-210 cm
Typ deski
Allwater (allaround-surf-touring)
Akwen
jeziora, rzeki, zatoka, morze
Stopień zaawansowania
Dla początkujących i zaawansowanych w zależności od akwenu, ze słabszą równowagą, również w rozmiarze XL
Przeznaczenie
SUP surfing, white water, SUP rekreacja
Charakterystyka
Najwyporniejsza (do 140 kg), najstabilniejsza, allaround/turing/surf w jednej desce
Wymiary
11’3’ x 33” x 6” (344 cm x 84 cm x 15 cm)
Ładowność / litraż
Max 140 kg / Max 298 l
Rekomendowana waga użytkownika / rekomendowany litraż
50-120 kg / 100-270 l
Waga deski
9.5 kg
Ciśnienie
Min. 15 PSI -Max. 22.5 PSI
System sterowania
3 F Lock System: 1 x fin 11”Lock , 2 x fin 7” Lock
Elementy deski SUP
Podwójny bagażnik z przodu deski, d-ring do leash, d-ring do cumowania deski wykonane ze stali nierdzewnej, 3 miękkie uchwyty do przenoszenia deski (centralny, przedni i tylny), wykładzina na
Technologia
Hot Fusion Woven Dropstitch Technology
Waga deski wraz z akcesoriami (waga spakowanego plecaka)
Ok 13.5 kg
Elementy zestawu
Torba na kółkach, regulowane karbonowe wiosło, pompka, leash,1 Lock fin 11" i 2 x lock fin 7", zestaw naprawczy, etui na telefon, uchwyt na kamerę
Rodzaj deski
All around
Deski specjalistyczne
Touring
Nowy

Może Ci się spodobać również

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Log in instead Lub Resetuj hasło