• Wyprzedaż!

DESKA SUP EXPLORER 14' LUX

4 290,00 zł
Brutto


Deska race stworzona dla miłośników długich dystansów i wypraw. Szeroki 76 centymetrowy pokład (30") zwiększa stabilność i komfort podczas długich sesji na wodzie, minimalizując wysiłek nóg, który towarzyszy pływaniu na węższych deskach race dedykowanych sportowej rywalizacji. Nowością w tegorocznym modelu Explorer 14” jest kick pad na rufie deski ułatwiający manewrowanie tą długą deską. Szczególnie przydatny będzie dla drobniejszych osób. Wyprawowy charakter deski Explorer podkreśla bardzo duży bagażnik i rączki ułatwiające jej przenoszenie bez konieczności rozpakowywania bagażu. W zestawie LUX znajdziesz 3-częściowe, bardzo lekkie i łatwe w transportowaniu, karbonowe wiosło SUP (nowość)

ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

DESKA SUP EXPLORER 14' LUX

Dla zarejestrowanych klientów, przy zakupie zestawu BASS SUP Sandy Collection, kamizelka asekuracyjna Sport+ z 50% rabatem.  Dodaj  kamizelkę  do  koszyka  razem  z  deską  i  użyj  kodu  SANDY

Niesłychanie stabilna i komfortowa deska SUP z szerokim pokładem pokrytym miękką wykładziną EVA o strukturze krokodylej skóry idealna do pokonywania długich dystansów. Deska o wymiarach 426 x 76 x 15 cm (14’ x 30” x 6”) zaprojektowana tak by pływać, ,,suchą stopą,,przez cały rok, także w trudnych warunkach i przy maksymalnym obciążeniu. Szeroki na dużej długości pokład oferuje dużą przestrzeń, dzięki czemu możesz swobodnie stać i poruszać się po desce SUP bez ryzyka spadnięcia. Na desce Explorer 14’ masz naprawdę dużo miejsca dla siebie. Doceniają to również osoby o większych gabarytach (wzrost, waga, masa) lub pływający z pasażerem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii Hot Fusion z tkanym, najmocniejszym rdzeniem woven dropstitch deska waży tylko 10 kg i dzięki dużej sztywności, bardzo lekko płynie. Dzięki temu mniej odczuwasz zmęczenie i z łatwością pokonujesz kolejne kilometry. Proste prowadzenie deski ułatwia długi, o długości 9” romboidalny statecznik montowany w systemie US Box. Taki ,,elastyczny, sposób montowania płetwy sterującej zmniejsza ryzyko uszkodzenia dna deski podczas kontaktu z niewidzialną, zanurzoną w wodzie przeszkodą. A Kick Pad który znajduje się w tylnej części deski minimalizuje siłę, którą musisz użyć podczas wykonywania manewrów i ogranicza ryzyko spadnięcia gdy je wykonujesz. Jest niezastąpiony, gdy obciążysz przedni bagażnik ciężkim ładunkiem a także gdy jesteś lekką osobą.


Deska Explorer 14’ osiąga dużą prędkość typową dla najdłuższych desek SUP. Ma spokojną naturę i mimo dużych gabarytów lekko się rozpędza, co zwiększa twoje szanse na pływanie bez nieplanowanego wpadnięcia. To ogromna zaleta dla wszystkich, którzy chcą pływać nie tylko latem, gdy woda jest ciepła, ale także przez cały rok. Zaleta niezastąpiona podczas SUP wypraw, spływów czy wycieczek.

Deska wyposażona jest w duży bagażnik. W tegorocznym modelu Explorer 14' umieściliśmy go na dziobie deski, tak, by nawet w pełni zapakowany, nie przeszkadzał ci w swobodnym poruszaniu się po niej.

Dzięki zastosowaniu najsztywniejszej woven dropstitch techology nawet przy maksymalnym załadunku deska zachowuje swoją najwyższą sztywność a tym samym stabilność. Szeroki zakres ciśnień od 15 do 22.5 PSI umożliwia regulację sztywności w zależności od potrzeb: maksymalnego obciążenia czy warunków panujących na akwenie. Dzięki dodatkowym rączkom na dziobie i rufie możesz przenosić deskę we dwoje z zapakowanym bagażem. Jeżeli poszukujesz szybkiej deski, na której możesz pokonywać nawet bardzo długie dystanse, komfortowo, lekko i stabilnie, przez cały rok rozważ posiadanie tego modelu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii produkcyjnej gwarantującej najwyższą lekkość, sztywność i wytrzymałość idealna dla osób o wadze 60-115 kg. Maksymalne jej obciążenie to 130 kg. To deska bardzo bezpieczna, często wybierana przez zaawansowane osoby na wyprawy, wycieczki, spływy, osoby poszukujące szybkiej ale komfortowej deski rejsowej.

Explorer 14' Lux dzięki technologi produkcyjnej Hot Fusion Woven Dropstitch Technology wykazuje najwyższą z możliwych dla desek pompowanych sztywność, lekkość i wytrzymałość. To najnowocześniejsza metoda produkcyjna polegająca na połączeniu materiału deski, tj. Laminatu PCV powstałego w bezklejowej fuzji na gorąco dwóch warstw PCV, z woven dropstitch, czyli tkanym (krzyżowym) najodporniejszym na rozciąganiem, najwytrzymalszym typem włókien PCV.  
Technologia Hot Fusion używana jest przy produkcji laminatu PCV z którego wykonana jest deska SUP i zastępuje starszy, mniej ekologiczny sposób produkcji desek z wielu warstw PCV łączonych klejem. Dzięki temu, deska jest nie tylko lżejsza o ok 25%, ale przede wszystkim bardziej trwała. Hot Fusion czyli łączenie na gorąco warstw PCV (laminat) eliminuje rozwarstwianie i powstawanie bąbli powietrznych między warstwami, destabilizującymi właściwości pływne deski. Zgrzewanie stosowane również do formowania deski w konkretnym kształt, zespolenie z pozostałymi warstwami deski (woven dropstitch i warstwą bazową) daje prawie 100% kontrolę nad trwałością konstrukcji. Potencjalne rozszczelnienie wynikające z wadliwego połączenia laminatu PCV w deskę, są proste do wyeliminowania, bo widoczne są już na etapie produkcyjnym lub etapie kontrolnym trwającym ok 1 miesiąca. Dzięki temu eliminujemy do minimum ryzyko, że deska niespodziewanie utraci szczelność podczas pływania, jak to zdarza się dużo częściej w deskach wykonanych starszą, klejoną metodą. 
Dzięki mocniejszej, tkanej strukturze rdzenia dropstitch, deska już przy minimalnym ciśnieniu 15 PSI uzyskuje bardzo wysoką sztywność i jest znacznie odporniejsza na odkształcenia w trakcie użytkowania, nawet jeżeli pompujesz deskę do ciśnienia maksymalnego 22,5 PSI. Dodatkowym usztywnieniem a także wzmocnieniem przed uszkodzeniami w najbardziej narażonym na uszkodzenia miejscach, czyli na burtach, stosowana jest dodatkowa warstwa PCV na całym obwodzie deski.

Technologia Hot Fusion Woven Dropstitch daje najwyższy poziom wytrzymałości, dzięki czemu, latami możesz cieszyć się pływaniem na desce, bez przestojów, wymuszonych naprawami, które dużo częściej zdarzają się w deskach wyprodukowanych w starszych technologiach (deski warstwowe, deski klejone, z klasycznym dropstitch). Hot Fusion Woven Dropstitch = extra stiff, strong and light Dzięki niej deska SUP Explorer 14 daje wszystko, co powinna oferować idealna deska race: szybkość, lekkość, stabilność i komfort użytkowania.

Explorer 14’ ma w zestawie wszystko, co potrzebne do pływania: szybko pompującą pompkę duble-action z opcją odsysania powietrza, mocny leash testowany na morzu, pojemną torbę na kółkach do łatwego transportu, a także trzy nowości: wodoszczelne, pływające etui na telefon, uchwyt na kamerę i trzy częściowe wiosło karbonowe. Wszystkie elementy zestawu wraz z deską mieszczą się mocnej, przystosowanej również do dalekich podróży, dużej, o pojemności 106 litrów, torbie na kółkach.

Torba o wymiarach 95 x 45 x 35 cm, mająca funkcję plecaka wykonana z miękkiego, grubego i mocnego materiału nieprzepuszczającego wilgoci wyposażona jest w wewnętrzne pasy i opaski, dzięki czemu deska i wszystkie spakowane akcesoria pozostają nieruchome po spakowaniu, dzięki czemu łatwo zyskujesz dodatkową przestrzeń na swój osobisty bagaż. Zewnętrzne zaciskające pasy ułatwiają dopasowanie wymiarów torby do objętości bagażu, kółka do swobodnego transportowania po gładkiej powierzchni zapakowanej torby, a szelki na plecach czy boczna rączka do przenoszenia, gdy powierzchnia nie pozwala na ciągnięcie torby.

Wiosło Bass Trip Paddle- trzy częściowe, regulowane w zakresie 170-210 cm, karbonowe wiosło o wadze ok 620 g. Bardzo lekkie, bo wykonane w całości z włókna węglowego wiosło SUP, ma optymalną do rekreacyjnego użytku powierzchnię pióra 45*20,5 cm i wytrzymały, twardy drążek zakończony wygodną i stabilną rączką. Zastosowaniu systemu Hexagon Joint pozwala na mocne i stabilne połączenie części drążka w całość, dzięki czemu wiosło jest stabilne i prosto się prowadzi. To ogromna oszczędność energetyczna dla wiosłującego, co pozwala na czerpanie maksymalnej przyjemności i osiąganie dużej prędkości przy minimalnym wysiłku. dzięki czemu wspiera cię w nauce wiosłowania na początku i pozwala czerpać maksimum przyjemności przy minimalnym wysiłku. Lekkość wiosłowania ma ogromne znaczenie na każdym etapie pływania, zarówno gdy się uczysz, doskonalisz, czy już swobodnie  i pewnie pływasz. Lekkie wiosło to mniejszy wysiłek w trakcie wiosłowania a tym samym więcej siły na dłuższe, częstsze sesje na wodzie czy bardziej wymagające dystanse. Z łatwością zmieścisz go do torby wraz z deską i innymi elementami zestawu SUP. 100% karbonowe, trzy częściowe wiosło SUP zastępuje dotychczasowe cięższe, wiosło z włókna szklanego i epkoksydu. To jedna z trzech, ale najważniejsza, nowość w tegorocznych zestawach SUP Bass LUX.

Dzięki wysokociśnieniowej, szybko pompującej, ręcznej pompce SUP Bravo przygotujesz do pływania swoją deskę SUP tak szybko jak to możliwe, zazwyczaj w kilka do kilkunastu minut w zależności od ciśnienia, które chcesz uzyskać. Dzięki kombinacji trybów single i duble, zmniejszasz do minimum wysiłek towarzyszący przygotowywaniu deski. Manometr w PSI i Barach, znajdujący się w widocznym miejscu pozwala kontrolować poziom ciśnienia w desce w dowolnym momencie (w trakcie pompowania, kontrolnie, np. podczas użytkowania w bardzo wysokiej temperaturze). Wężyk pompki zakończony jest uniwersalną, pasującą do wszystkich desek SUP, końcówką, wyposażoną dodatkowo w dwie dopasowujące uszczelki. Dzięki opcji odsysania powietrza, po pływaniu, z łatwością spakujesz swoją deskę z powrotem do plecaka.

W zestawie znajdziesz leash wykonany z TPU i nylonu, cechujący się bardzo dużą elastycznością w tym zwiększoną odpornością na pękanie podczas gwałtownego rozciągnięcia. Dzięki grubemu, 7,5 milimetrowemu, gęstemu splotowi i wysokiej elastyczności, leash w formie swobodnej ma tylko 70 cm w formie rozciągniętej osiąga aż max 250 cm. Dzięki temu 10” leash nie wypada za burtę i nie przeszkadza w trakcie pływania i surfowania, ale po spadnięciu do wody pływającego, pozwala odpłynąć desce w bezpieczną odległość, minimalizując ryzyko uderzenia deską. Prawidłowo użytkowany i konserwowany, jest bardzo trwały i wytrzymuje nawet gwałtowne, silne pociągnięcia np. podczas użytkowaniu na morzu.

W zestawie nowego modelu Touring 12’ S znajdziesz również wodoodporne, wodoszczelne i pływające etui na telefon pasujące do telefonów o przekątnej 6” dzięki któremu, możesz zabrać ze sobą na deskę telefon albo inne ważne rzeczy, jak dokumenty, karty kredytowe, pieniądze itp., które chcesz mieć przy sobie.

Kolejną i trzecią nowością w zestawach SUP Bass Sandy Collection jest zespolony z deską uchwyt na kamerę, wręcz niezbędny do utrwalania niezapomnianych wrażeń z wycieczek czy wypraw.
Z tą deską race z pewnością wygrasz każdy swój rejs!

Gwarancja: 3 lata

 

Kup deskę Explorer 14' i zgarnij darmowy kurs pływania na desce SUP

 Kurs dla początkujących organizowany jest w Gdyni, w przepięknym spocie SUP Baza ,,Orłowo Przy Plaży,, przez instruktorów SUP według metodologi australijskiej szkoły ASI. Całkowicie darmowe szkolenie SUP można zrealizować do końca czerwca 2023 roku lub od 1 września 2023 roku. Jeżeli już pływasz możesz sprezentować go swojej bliskiej osobie albo komuś, kogo chcesz zarazić swoją pasją, 
Kliknij w obrazek i poznaj szczegóły kursu SUP organizowanego nad polskim morzem. Po zakupie deski skontaktuj się z nami celem odbioru kodu na darmowe, profesjonalne szkolenie SUP

12 Przedmioty

Dane

Typ wiosła
3-częściowe wiosło karbonowe, 180-210 cm
Typ deski
Race, wyprawowa
Akwen
jeziora, rzeki, zatoka
Stopień zaawansowania
Dla średnio i zaawansowanych
Przeznaczenie
SUP race, SUP wyprawy, SUP rekreacja
Charakterystyka
Deska race przeznaczona do SUP turystyki: bardzo stabilna, sztywna, komfortowa,szybka
Wymiary
14’ x 30” x 6” (427 cm x 76 cm x 15 cm)
Ładowność / litraż
Max 130 kg / Max 286 l
Rekomendowana waga użytkownika / rekomendowany litraż
60 – 110 kg / 132-264 l
Waga deski
10 kg
Ciśnienie
Min. 15 PSI -Max. 22.5 PSI
System sterowania
9 ca Fin race US Box
Elementy deski SUP
Dwa podwójne bagażniki, D-ring do leash i cumowania deski, 3 miękkie uchwyty do przenoszenia deski (centralny, przedni i tylny), kick pad na rufie
Technologia
Hot Fusion + Wooven Drop-Stitch Technology
Waga deski wraz z akcesoriami (waga spakowanego plecaka)
Ok 14 kg
Elementy zestawu
-Torba na kółkach -Regulowane trzy częściowe, karbonowe wiosło - pompka -leash - fin US Box - zestaw naprawczy - etui na telefon - uchwyt na kamerę
Rodzaj deski
Race
Nowy

Może Ci się spodobać również

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Log in instead Lub Resetuj hasło