• Wyprzedaż!

DESKA SUP DRAGON JUNIOR 14'

3 490,00 zł
Brutto

Pozbawiona jakichkolwiek hamulców.SUP stworzony do wygrywania!
Dragon 14’ x 22.5” x 5” to bardzo lekka i sztywna pompowana deska typu race stworzona dla najmłodszych miłośników sportowej rywalizacji SUP. Prawdziwy ogień, rozpala pasję do ścigania, zwiększa łatwość wygrywania. Zaczerpnięte z profesjonalnych, wyścigowych desek karbonowych dwa rozwiązania konstrukcyjne: V-shape dna i karbonowe pasy usztywniające  znacząco zwiększają możliwości wyścigowe tej pompowanej deski SUP. Dragon J 14' bardzo lekko i szybko przyspiesza, bardzo dobrze trzyma kurs a dzięki zwężonej rufie płynie bardzo szybko nawet w trudniejszych, np. zafalowanych warunkach. Do deski możesz dobrać profesjonalne wiosło SUP: dwuczęściowe, średnio twarde Extreme Pro lub jednoczęściowe, twarde Extreme Hard Pro z 30% rabatem

ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

DESKA SUP DRAGON J 14'

Dla zarejestrowanych klientów, przy zakupie zestawu BASS SUP Sandy Collection, kamizelka asekuracyjna Sport+ z 50% rabatem.  Dodaj  kamizelkę  do  koszyka  razem  z  deską  i  użyj  kodu  SANDY

Dragon J 14’ to bardzo szybka i sztywna pompowana deska SUP stworzona do ścigania i wygrywania na każdym akwenie. Idealna dla zaawansowanych Juniorów o wadze 40-60 kg. W celu osiągnięcia najlepszych wyścigowych właściwości, w desce Dragon 14” wykorzystano profesjonalne karbonowe usztywnienia Carbon Reiforcements, stosowaną tylko w deskach najwyższej jakości Hot Fusion Woven Dropstitch Technology a także innowacyjne, rozwiązanie konstrukcyjne dna V-Shape Technology.


Zastosowanie dodatkowych usztywnień w postaci karbonowych pasów biegnących wzdłuż całej, długiej osi deski, zwiększa o ponad 25% jej sztywność. W połączeniu z najmocniejszą Hot Fusion Woven Dropstitch Technology, Carbon Reiforcement, daje konstrukcję sztywnością imitującą deski kompozytowe, co przekłada się na na większą sztywność deski i lepsze osiągi pływającego. Kształt dna deski zaczerpnięty z profesjonalnych, karbonowych desek wyścigowych wpływa na maksymalne przyśpieszenie przy starcie, szybkie osiągnięcie i długie utrzymanie maksymalnej prędkości.

Dno deski wyprofilowane w kształcie litery V na 1/3 długości od dziobu deski zapewnia proste prowadzeni i lepszy ślizg a ostry kształt rufy czyni ją bezkonkurencyjnie szybką, pozbawioną wszelkich ograniczeń.

Umieszczony na niej Kick Pad, ułatwia manewry i zwiększa szybkość i precyzję ich wykonania. 57 centymetrowy pokład przy 13 centymetrowej grubości deski, dzięki zastosowanym technologiom jest bardzo sztywny a deska szybka i lekko płynąca. Dragon J 14’ to prawdziwy ogień. Rozpala pasję do pływania, ścigania i wygrywania.

Deska wyposażona jest w ergonomiczne uchwyty do szybkich startów z brzegu i wyposażona w niewielki bagażnik, przydatny podczas dłuższych dystansów czy treningów kondycyjnych.


9 calowy, romboidalny statecznik US Box stabilizuje podczas szybkiego pływania i manewrowania a także daje dodatkową ochronę dna deski podczas kontaktu z zanurzoną w wodzie, niewidoczną przeszkodą. Zastosowana w Dragon J 14’ skrzynka mieczowa jest uniwersalna i kompatybilna ze wszystkimi finami typu US Box, dzięki czemu można zmieniać w desce finy w zależności od akwenu, na którym pływasz. Standardem w deskach Bass jest uchwyt do cumowania deski umieszczony po przeciwległej stronie skrzynki mieczowej. Pokład deski pokryty jest miękką i delikatną pianką EVA, co pozwala minimalizować zmęczenie stóp podczas dłuższych dystansów. Deska Dragon J 14’ została wyprodukowana z myślą o najmłodszych użytkownikach, którzy chcą pływać nie tylko szybko, ale i bezpiecznie. Zastosowana do produkcji, Hot Fusion Woven Dropstitch technologia, gwarantującą nie tylko najwyższą sztywność i najmniejszą wagę, ale również największą wytrzymałość i trwałość konstrukcyjną odpowiadającą za długą żywotność deski, to komfortowe i bezpieczne użytkowanie przez młodego zawodnika.

Junior 14' dzięki technologi produkcyjnej Hot Fusion Woven Dropstitch Technology wykazuje najwyższą z możliwych dla desek pompowanych sztywność, lekkość i wytrzymałość. To najnowocześniejsza metoda produkcyjna polegająca na połączeniu materiału deski, tj. Laminatu PCV powstałego w bezklejowej fuzji na gorąco dwóch warstw PCV, z woven dropstitch, czyli tkanym (krzyżowym) najodporniejszym na rozciąganiem, najwytrzymalszym typem włókien PCV.  

Technologia Hot Fusion używana jest przy produkcji laminatu PCV z którego wykonana jest deska SUP i zastępuje starszy, mniej ekologiczny sposób produkcji desek z wielu warstw PCV łączonych klejem. Dzięki temu, deska jest nie tylko lżejsza o ok 25%, ale przede wszystkim bardziej trwała. Hot Fusion czyli łączenie na gorąco warstw PCV (laminat) eliminuje rozwarstwianie i powstawanie bąbli powietrznych między warstwami, destabilizującymi właściwości pływne deski. Zgrzewanie stosowane również do formowania deski w konkretnym kształt, zespolenie z pozostałymi warstwami deski (woven dropstitch i warstwą bazową) daje prawie 100% kontrolę nad trwałością konstrukcji. Potencjalne rozszczelnienie wynikające z wadliwego połączenia laminatu PCV w deskę, są proste do wyeliminowania, bo widoczne są już na etapie produkcyjnym lub etapie kontrolnym trwającym ok 1 miesiąca. Dzięki temu eliminujemy do minimum ryzyko, że deska niespodziewanie utraci szczelność podczas pływania, jak to zdarza się dużo częściej w deskach wykonanych starszą, klejoną metodą.

Dzięki mocniejszej, tkanej strukturze rdzenia dropstitch, deska już przy minimalnym ciśnieniu 15 PSI uzyskuje bardzo wysoką sztywność i jest znacznie odporniejsza na odkształcenia w trakcie użytkowania, nawet jeżeli pompujesz deskę do ciśnienia maksymalnego 22,5 PSI. Dodatkowym usztywnieniem a także wzmocnieniem przed uszkodzeniami w najbardziej narażonym na uszkodzenia miejscach, czyli na burtach, stosowana jest dodatkowa warstwa PCV na całym obwodzie deski.

Technologia Hot Fusion Woven Dropstitch daje najwyższy poziom wytrzymałości, dzięki czemu, latami możesz cieszyć się pływaniem na desce, bez przestojów, wymuszonych naprawami, które dużo częściej zdarzają się w deskach wyprodukowanych w starszych technologiach (deski warstwowe, deski klejone, z klasycznym dropstitch.

Hot Fusion Woven Dropstitch = extra stiff, strong and light Dzięki zastosowaniu HFWDT, deska SUP Dragon J 14” daje wszystko, co powinna oferować wyścigowa deska rejsowa: extra szybkość, lekkość, sztywność i komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Deska Dragon J 14’ należy do najdłuższych, dostępnych na rynku, jednoosobowych desek SUP ale mimo swoich pokaźnych rozmiarów (427 cm x 57 cm x 13 cm) i dodatkowych wzmocnień waży ok 10 kg, łatwo się składa i wraz z pozostałymi, oprócz wiosła, elementami zestawu mieści w praktycznej, przystosowanej również do dalekich podróży, dużej, o pojemności 106 litrów, torbie na kółkach.

Torba o wymiarach 95 x 45 x 35 cm, mająca funkcję plecaka wykonana z miękkiego, grubego i mocnego materiału nieprzepuszczającego wilgoci wyposażona jest w wewnętrzne pasy i opaski, dzięki czemu deska i wszystkie spakowane akcesoria pozostają nieruchome po spakowaniu, dzięki czemu łatwo zyskujesz dodatkową przestrzeń na swój osobisty bagaż. Zewnętrzne zaciskające pasy ułatwiają dopasowanie wymiarów torby do objętości bagażu, kółka do swobodnego transportowania po gładkiej powierzchni zapakowanej torby, a szelki na plecach czy boczna rączka do przenoszenia, gdy powierzchnia nie pozwala na ciągnięcie torby.
W zestawie z deska SUP znajdziesz:

Wysokociśnieniowa szybko pompującej, ręczną pompkę SUP Bravo, którą przygotujesz do pływania swoją deskę SUP tak szybko jak to możliwe, zazwyczaj w kilka do kilkunastu minut w zależności od ciśnienia, które chcesz uzyskać. Możesz nią napompować deskę aż do maksymalnego, wynoszącego 27 PSI ciśnienia. Dzięki kombinacji trybów single i duble, zmniejszasz do minimum wysiłek towarzyszący przygotowywaniu deski. Manometr w PSI i Barach, znajdujący się w widocznym miejscu pozwala kontrolować poziom ciśnienia w desce w dowolnym momencie (w trakcie pompowania, kontrolnie, np. podczas użytkowania w bardzo wysokiej temperaturze). Wężyk pompki zakończony jest uniwersalną, pasującą do wszystkich desek SUP, końcówką, wyposażoną dodatkowo w dwie dopasowujące uszczelki. Dzięki opcji odsysania powietrza, po pływaniu, z łatwością spakujesz swoją deskę z powrotem do plecaka.


W zestawie znajdziesz leash wykonany z TPU i nylonu, cechujący się bardzo dużą elastycznością w tym zwiększoną odpornością na pękanie podczas gwałtownego rozciągnięcia. Dzięki gęstemu splotowi i wysokiej elastyczności, leash w formie swobodnej ma tylko 70 cm w formie rozciągniętej osiąga aż max 250 cm. Dzięki temu 10” leash nie wypada za burtę i nie przeszkadza w trakcie pływania czy ścigania, ale po spadnięciu do wody pływającego, pozwala odpłynąć desce w bezpieczną odległość, minimalizując ryzyko uderzenia deską. Prawidłowo użytkowany i konserwowany, jest bardzo trwały i wytrzymuje nawet gwałtowne, silne pociągnięcia. Uchwyt do montowania leash został umieszczony w miejscu niekolidującym z manewrami, przy zaworze deski SUP.

 

W zestawie nowego modelu Dragon 14’ znajdziesz również wodoodporne, wodoszczelne i pływające etui na telefon pasujące do telefonów o przekątnej 6 cali, dzięki któremu, możesz zabrać ze sobą na deskę telefon albo inne ważne rzeczy, jak dokumenty, karty kredytowe, pieniądze itp., które chcesz mieć przy sobie. Kolejną i trzecią nowością w zestawach SUP Standard Sandy Collection jest zespolony z deską uchwyt na kamerę, który umożliwi ci nagrywanie filmów podczas treningów czy sportowej rywalizacji.
 W zestawie SUP znajdziesz również zestaw naprawczy zawierający łatki PCV i klucz do zaworo. Tylko niektóre partie produkcyjne zawierają klej w zestawie.

Zestaw SUP Dragon J nie zawiera wiosła, gdyż każdy profesjonalista wie, że musi być ono dobrane indywidulanie do zawodnika.
Do zestawu Dragon J 14' możesz dobrać jedno lub dwuczęściowe profesjonalne wiosło SUP z najnowszej kolekcji Bass:
Extreme Pro - średnio twarde wiosło dwuczęściowe regulowane w zakresie 175-220 cm wykonane z prepregu włókien karbonowych twill, twardość: medium, dostępne w 4 rozmiarach: S M- M+ L lub
Extreme Hard Pro - twarde wiosło jednoczęściowe o maksymalnej długości 220 cm, wykonane z prepregu włókien węglowych textrim, dostępne w 4 rozmiarach:  M- M+ L XL
Dobierając wiosło do deski Dragon J dostajesz na nie 20% rabat!

Extreme Pro dostępne w rozmiarach: S M-M+L
Extreme Hard Pro dostępne w rozmiarach: M-M+LXL

S pióro 157*430 mm / 75", drążek ⌀ 26 mm 
M- pióro 168*453 mm / 84",  drążek ⌀ 26 mm
M+ pióro 168*453 mm / 84", drążek ⌀ 29 mm
L pióro 175*470 mm / 91",  drążek ⌀ 29 mm
XL pióro 182*485 mm / 97",  drążek ⌀ 29 mm

Wiosło Extreme Pro podkreśla wyścigową naturę deski Dragon 14’, wspiera, by osiągnąć maksimum możliwości na wodzie.
Dla najmłodszych użytkowników polecamy wiosła z drążkami o mniejszej średnicy i rozmiary od S do M. Do zakupu wiosła użyj kuponu: 1DRAGON20 (Extreme Hard Pro) lub 2DRAGON20 (Extreme Pro) Kupon rabatowy na wiosło, będzie aktywny tylko wtedy, gdy w koszyku znajduje się deska Dragon 14’.Kupon uprawnia do zakupu z  20% rabatem.

Gwarancja: Producent podwyższa gwarancji do 3 lat 

Kup deskę Dragon J 14' i otrzymaj darmowy kurs pływania na desce SUP

 Kurs dla początkujących organizowany jest w Gdyni, w przepięknym spocie SUP Baza ,,Orłowo Przy Plaży,, przez instruktorów SUP według metodologi australijskiej szkoły ASI. Całkowicie darmowe szkolenie SUP można zrealizować do końca czerwca 2023 roku lub od 1 września 2023 roku. Jeżeli już pływasz możesz sprezentować go swojej bliskiej osobie albo komuś, kogo chcesz zarazić swoją pasją,
Kliknij w obrazek i poznaj szczegóły kursu SUP organizowanego nad polskim morzem. Po zakupie skontaktuj się z nami celem odbioru darmowego szkolenia. Żeby skorzystać ze szkolenia odbierz kod promocyjny pisząc do nas na sklep@basssup.com w ciagu 14 dni od złożenia zamówienia. Kod promocyjny ważny do końca 2023 roku.

3 Przedmioty

Dane

Typ deski
Race, wyścigowa
Akwen
Allwater
Stopień zaawansowania
Dla zaawansowanych, dla młodych profesjonalistów SUP
Przeznaczenie
SUP wyścigi, treningi kondycyjne
Charakterystyka
bardzo sztywna, bardzo szybka, szybkie przyśpieszenie, stabilna prędkość, dobrze trzyma kurs, z rączkami do beach startów
Wymiary
14” x 22’5” x 5” (427 cm x 57 cm x 13 cm)
Ładowność / litraż
Max 70 kg / 154 l
Rekomendowana waga użytkownika / rekomendowany litraż
40-60 kg / 88-132 l
Waga deski
8.9 KG
Ciśnienie
Min. 15 PSI -Max. 22.5 PSI
System sterowania
9” Fin race US Box
Elementy deski SUP
bagażnik z przodu deski, d-ring do leash, d-ring do cumowania deski wykonane ze stali nierdzewnej, uchwyt do przenoszenia, uchwyty do startów
Technologia
Hot Fusion Woven Dropstitch Technology, Carbon belt, V-shape bottom
Waga deski wraz z akcesoriami (waga spakowanego plecaka)
Ok 13.5 kg
Elementy zestawu
Torba na kółkach, wiosło, pompka, leash, fin US Box, zestaw naprawczy, etui na telefon, uchwyt na kamerę
Rodzaj deski
Deski specjalistyczne
Race
Nowy

Może Ci się spodobać również

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Log in instead Lub Resetuj hasło